Friday, October 9, 2009

Gidiyor, Gitmiyor

Alkışlar, vize bastığı pasaportu yırtık iade eden Fransız Konsolosluğuna, veya vizeli pasaportu yırtma becerisini gösteren İstanbul Vize veya Setur'a. Yeni pasaport çıkarttırılıp da geçerli vize eski pasaportta kaldığında Fransa ülkeye alıyor mu, bilen var mı?

O kalın pasaport sayfasını dibinden boylu boyunca yırtmayı başaran "akıllı"; benden oldukça okkalı birkaç kelam işittin, bilesin.

12 comments:

beste said...

yeni pasaport cikarttiginda eski pasaportla Turkiye'den cikis yapamazsin. Cikis damgasi olmayan eski pasaportla da fransa'ya giris yapamazsin kanimca, felaket kumkumasi olmak istemem ama. Cok can sikici yahu hay allah o kadarda cikolata dukkanlari hazirlamistim...

alis said...

İşte zımbalıyorlar ikisini birbirine; giriş-çıkış damgalarını yeni pasaporta basıyorlar ancak vize eski pasaportta. Amerika bu şekilde kabul ediyor ancak İtalya ve Hollanda etmiyor mesela, diyorlar ki illa yeni pasaporta vize nakledilmiş olacak. Ben Fransa'nın da bu şekilde kabul edip etmediğini merak ediyorum, gidip de ilk uçakla geri postalanmak istemem :( Gerçi bakalım pasaport çıkması yetişecek mi? Cumartesi pasaport verilmesi bir ilk olacak herhalde, Allah bizim emniyetten razı olsun!

Sen çikolata dükkanlarını yaz gene de, bu hafta gidemezsem başka zaman yanıma çikolataseverler alıp giderim :) Angelinasın sürahide gelen sıcak çikolatasını, o croissant au beurre'leri gördüm ya yakın zamanda gitmeden duramam artık :)

beste said...

Of cok stresli. Bilmiyorum hic Fransizlar ne yapar.Umarim gidersin bu kadar hevese hemde hakkini vererek gezecek birine cok yazik olur. Ben 23unden sonra ordayim olmadi bir kucuk paket yaparim sikmamaya calis canini:)!!

MeRaiL said...

Fransa vize konusunda cok kaprisli bir ulke..biz cok ugrastigimiz icin boyle yaziyorum..
Bence bu konuda en iyi bilgiyi fransiz konsoloslugundan edine bilirsin, belki eski vizeyi yeni pasaporta gecerler, vizenin ustunede eski pasaportun numasini yazarlar..
Ben pasaportumu yeniledigimde bana boyle yapmistilar benim ki rusya vizesi.. ;)
umarim duzelir bu karisiklik..

Malla said...

Can sıkıcı ama Aliscim:( Herşeyde bir hayır vardır...

Eya said...

Merhaba...Fransa cok titiz ve pimpiriklidir vize konusunda.Bildigim kadariyla eski pasaporta iptal damgasi yediginden pasaport gecersiz oluyor ve dolayisiyla yeni vize alman gerekebilir. Yalniz vizeye basvururken eski pasaportu da eklemeyi unutma ve basvuru sebebini de belirtirsen bir problem yasayacagini zannetmiyorum....insallah rast gider, sevgiler

zehra

Anonymous said...

Bonjour,
Est-il possible de mettre un lien ami nommé 'vente diesel' vers la
page www.alertes-ventes-privees.fr/ventes-privees-marques-diesel sur
votre blog ?
N'hésitez pas à m'envoyer un lien que je mettrais aussi sur le site
mokito, guide des ventes privées.
A bientôt Gilles

alis said...

hepinize tesekkurler, denendi onaylandi, vize eski pasaporttaysa problem olmuyormus. Gik bile demediler:) paristen sevgilerimi yolluyorum :)

ReHiTu.com said...

Sorun çıkmamasına sevindim :)

vide dressing said...

"bonjour, un annuaire de vide dressing va sortir en décembre et vous pouvez déjà référencer vos blogs dessus gratuitement.C'est l'occasion de créer un peu de traffic sur vos sites. voici le lien : http://www.clic-dressing.fr/vide-dressing-marques
il sera bientôt possible de déposer vos ventes gratuitement et de faire votre shopping à travers les différentes page du site. N'hésitez pas à poster vos questions ou remarques à clic.dressing[at]gmail.com A+ Elodie"

Anonymous said...

AV,無碼,a片免費看,自拍貼圖,伊莉,微風論壇,成人聊天室,成人電影,成人文學,成人貼圖區,成人網站,一葉情貼圖片區,色情漫畫,言情小說,情色論壇,臺灣情色網,色情影片,色情,成人影城,080視訊聊天室,a片,A漫,h漫,麗的色遊戲,同志色教館,AV女優,SEX,咆哮小老鼠,85cc免費影片,正妹牆,ut聊天室,豆豆聊天室,聊天室,情色小說,aio,成人,微風成人,做愛,成人貼圖,18成人,嘟嘟成人網,aio交友愛情館,情色文學,色情小說,色情網站,情色,A片下載,嘟嘟情人色網,成人影片,成人圖片,成人文章,成人小說,成人漫畫,視訊聊天室,性愛,a片,AV女優,聊天室,情色

Furniture Rumah Terbaru said...

Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi