Saturday, June 18, 2011

My Solution to Stacked Magazines

Dergi Destelerine Benim Çözümüm


I have told you about my "vacuumability" criteria. Believe it or not, I really did take that into consideration when redecorating my apartment. See, as much as I like the look of stacked magazines as seen in the photos above and below, I knew they would collect dust bunnies and it would be impossible to move them and vacuum the space behind them. But fear not dear reader, I have the solution.

Size daha önce "süpürülebilirlik" kriterimden sözetmiştim. İnanır mısınız bilmem ama dairemi yenilerken bu kuralın hiç dışına çıkmadım! Yukardaki ve aşağıdaki fotoğraflarda görülen üstüste dizilmiş dergilerin görüntüsünü beğensem de, bunların kısa zamanda toz toplarına yuva olacağını, bunları kaldırarak arkalarını temizlemenin büyük dert olacağını biliyordum. Fakat korkma sevgili okuyucu, bir çözüm buldum.


Voila:

İşte böyle:


I started with sorting out stacks, stacks and stacks of magazines and giving away 90% for recycling. This modest bunch is all I have right now! I also subscribed to the online version my favorite magazines so I never have to go through that again. I bought this wheeled galvanised thing from the garden section of Ikea. It's meant to be used for heavy pots. I put my stack on top; now I can move it easily for cleaning, and it serves as a new coffee table that I can pull where I want. It's definitely not an eyesore because the wheels are tiny and white, not in-your-face black plastic.

Önce dizi dizi, tepe tepe dergileri ayırdım, %90'ını elden çıkardım. Bu mütevazi deste şu an evimdeki dergilerin tamamını oluşturuyor. En sevdiğim dergilerin online versiyonlarına üye oldum ki bir daha bunlarla uğraşmak zorunda kalmayayım. Sonra Ikea'nın bahçe bölümünden bu tekerlekli galvaniz saksı altlığını aldım ver dergilerimi bunun üzerine dizdim. Süpürmek için tek elimle kolayca hareket ettirebiliyorum, üstelik istediğimde yanıma çekebildiğim bir sehpa görevi de görüyor. Bauhaus'ta ahşap versiyonları da var fakat bunun tekerlekleri oradakilerin aksine siyah plastik değil minicik ve beyaz oldukları için ben bunu seçtim.


Image 1 via From The Right Bank, 2 ffffound via Pinterest (sorry, I know neither are real sources).
Photos 3-4 are of my house by me. / 3 ve 4. fotoğraflar bana ait; evimin fotoğrafları.

16 comments:

cafenoHut said...

Çok iyi bir fikir. Bizde de yığınla dergi oluyor hemen atmaya kıyamıyorum, sanki yine bakarmışım gibi saklıyorum, geriye dönüp baktığımda hiç olmuyor. Ama bir kısmını ayıklayıp bu şekilde kullanabilirim.

alis said...

cafenoHut - Ayıklama işini sonradan yapması çok zor olsa da dergilere bakarken yanında bir maket bıçağı bir de klasör tutarsan çok beğendiğin resimleri o an kesip alabilirsin. Ben onca dergiyi tek tek elden geçirdim ve kimbilir kaç metreküp yer tutan o kağıt yığınından elimde 10-15 sayfa bir de şu gördüklerin kaldı. Zaten çok özel bir dergi değilse yazılar saçma, derginin yarısından çoğu da reklam oluyor. Ayıklama safhasını bir defa yaşarsan zaten sonra saklamak içinden gelmez :)

Anonymous said...

Valla bravo!

Malla said...

süper olmuş bir DIY sever olarak çok beğendim eline sağlık kuzusu

Jane said...

looks simple but interesting

alis said...

Beğenen herkese teşekkürler :)

Jane - Thanks, it's only an easy practical solution:)

Unknown said...

Güzel fikir, bende de büyük bir yığın var ama hala ne yapacağımı bilmiyorum :)

alis said...

Moda cadısı - Eğer ayıklamak içinden gelmiyorsa (yani henüz kıyabilecek kadar o yığından sıkılmadıysan) uygun boyda sandık gibi birşeye tekerlek taktırıp en azından eski olanları içine doldurabilirsin mesela, ortadan kalkar. Anahtar kelime tekerlek çünkü çok ağır oluyor.

frambuazlı ruh pastasıyım said...

ben yeni ayikladim ama kalanlari bundan da fazla ama sehpa olabilirligi aklima yatti. hay aklinla bin yasa alis :)

Erica said...

So interesting!

Silver MLM

http://modabulmacasi.blogspot.com/ said...

mukemmel dekorlar...

Sıla Yılmaz said...

Süper bir fikir.. :)

ZEPETIT said...

Great ideas!

Zepequeña.

FAB said...

Looks like home ;) Harmonious blog :) Love FAB http://fabs.blogg.se

Anonymous said...

this is great!
i've always been a fan of your blog, i've added you to my "blogs" page for fashion sites! keep it up!
i hope you'll come check out my posts from my journey through Spain and my first look since returning to the US!

-COSMICaroline
www.COSMICaroline.com

Unknown said...

Benimde odamda yığınla dergi duruyor fikir güzel ama o dergilerin yerde durduğu gibi sevimli bir görüntü oluşturmuyor maalesef:)