Friday, August 24, 2012

THE Tiles

Karo/Fayans Dediğin


A few weeks ago, I was thinking about how I would do my bathroom if I could ever renovate it. That is not going to happen for at least a few years unless I win the lottery, and I don't hate my bathroom at all; it's nothing special but quite comfy. Still, I thought it would be nice to have my mind made up about it, just in case. I know I wouldn't want it to be too fancy or too simple and like my boiling hot showers too much to opt for aything other than tiles. I was only dreaming, mind you, but even in my dream it had to be practical (the inpractical version would have wooden floors, a freestanding tub and a huge window with the view of endless pastures). I decided that I wanted 3D geometric tiles on the floor, and subway tiles on the walls. I even researched and found where I could buy 3D floor tiles.

After finishing this mental project, I was delighted to come across this beautiful bathroom, by Linda Bergroth. It's great to see my vision put to reality in someone else's guinea pig bathroom, looking mighty awesome.

Birkaç hafta önce, aklıma bir düşünce düştü: banyoma tadilat yaptırabilecek olsam nasıl yapardım? Piyango çıkmadığı müddetçe önümüzdeki yıllarda böyle bir imkanım yok, banyomun mevcut durumundan da rahatsız değilim; şu an pek benim tarzım sayılmaz ama gayet konforlu. Yine de bir fikrim olsun istedim, düşündüm taşındım. Ne çok süslü, ne çok sade olsun, uzun vadede kaynar duşlarımdan etkilenmesin diye fayanstan şaşmayayım dedim. Hayalde bile pratiklikten şaşmıyorum gördüğünüz gibi, yoksa ben de bilirim ahşap yerler, ayaklı döküm küvet, sonsuz kırlara bakan kocaman bir pencere hayal etmeyi. Yerlerde üç boyutlu geometrik desenli, duvarlarda bembeyaz dikdörtgen karolarda karar kıldım. 3D illüzyonlu karoları nereden temin edebileceğimi dahi buldum.

Zihinsel projemi tamamladıktan sonra bu güzel banyoya denk geldiğimde pek sevindim, benim kafamdaki fikir başkasının kobay faresinde banyosunda vücut bulmuş, üstelik de harika görünüyor.


Space designed by Linda Bergroth, photos via Viewmasters.

4 comments:

Fashion-isha said...

Those tiles are so cool!
xo
Sharon

Anonymous said...

Hahaha, vallahi pes! Ben de tatile çıkmadan önce bu Karoİstanbul'u buldum da, Ahmet'e gönderdim. Kendi evimde çok isterim.

nihna said...

subway tiles! enjoy your dream project, i have tons of them :)

HouseOfAnka said...

Bu yazın şahane oldu tam da yenilenmiş binalardaki bu karoları üreten mutlaka bir yer var ama neresi diye düşünüyordum :) Benim de aklımda bir yenileme projesi var, bence eski İstanbul evlerinin olmazsa olmazı bu karolar , mutfak ve girişlerde ve hatta banyolarda daha iyi bir seçenek düşünemiyorum . Odalarda ise rabıta parkeler ! Bir de görsellerini kullandığın banyodaki tuğla şeklindeki beyaz fayansları çok beğeniyorum ben yine banyolar ve mutfaklarda tezgah ile dolaplar arasında kalan bölümler için .