Wednesday, November 2, 2011

Vanity

Gösteriş

femina.dk
A dressing table is best when dressed-up with elegant accessories. I think it's best to keep the make-up products and other cosmetics in a nice little chest or box, and only leave the perfume bottles in sight. In the fabulous example above I love the three piece flea-market find mirror in front of the large glamorous one. But what else can we put on our vanity desk? I came across some wonderful decorations on Anthropologie's wedding store BHLDN.

Tuvalet masası dediğin adına yaraşır bir göz alıcılığa sahip olmalı. Bence en iyisi makyaj malzemelerini ve diğer kozmetikleri ufak bir sandık veya kutuda tutmak, yalnızca parfüm şişelerini göz önünde bırakmak. Üstteki güzel örnekte ışıltılı büyük aynanın önüne eskiciden alınmış kanatlı aynayı yerleştirmişler. Peki başka neler koymalı tuvalet masasının üzerine? Anthropologie'nin düğün mağazası BHLDN'den aşağıdakileri seçtim.Crinkled fans made with nice paper. You can make your own with putting just a tiny bit more effort into it than an ordinary paper fan.

Güzel kağıtlardan yapılmış yelpazeler. Normal bir kağıt yelpazeye göre azıcık daha fazla çaba göstererek kendiniz de yapabilirsiniz.


Of course, candles are a must. I always prefer tall ones vs. useless tealights, this candelabrum complements their elegance.

Mumsuz olmaz tabii. Ben uzun mumları her zaman işe yaramaz tealight'lardan daha hoş bulmuşumdur. Bu şamdan uzun mumların zerafetine uygun.


A beautiful glass pitcher, for fresh flowers of course...

Camdan bir sürahi, taze çiçekler için tabii...


Add a small, mercury glass vase to pull the accessories and mirrors together. You've got yourself a very fancy vanity desk. Don't forget to get an equally glamorous feather duster to go with your new accessories, as knick-knacks have an annoying tendency to collect dust.

Son olarak aksesuarlarla aynaları bütünleştirmek için metalik camdan küçük bir vazo (bu tip cama cıvalı cam demeli acaba?) eklediniz mi tuvalet masanızın süslenme harekatı tamamdır. Masanızın zerafetine uygun bir kuş tüyü toz alıcı da edinmeyi unutmayın, zira böyle süs eşyalarının bir işlevi göze hoş görünmekse diğeri toz çekmek.

2 comments:

cafenoHut said...

Seçtiklerinin hepsi birbirinden güzel. Çok zevklisin. İlla birini seçmem gerekse şu mumluğa bayıldım...

Mert said...

Yine güzel bir paylaşım olmuş... Bu arada bu dekorasyon içerikli blogdan benim de kendi blogumda gezdiğim gözalıcı/ilginç/tarzlı evleri paylaştığımı duyurmak isterim. :)