Saturday, February 11, 2012

Find a beautiful place and get lost

Güzel bir yer bul ve kaybol


How can a collaboration between Lotta Agaton and Petra Bindel be less than awesome? How about the cuteness of Acne JR toys? The "Kranium" wooden skull is my favorite.

Bir Lotta Agaton - Petra Bindel işbirliğinin kötü sonuçlanma ihtimali yok, birlikte çalışmak için yaratılmışlar adeta. Radda Barnen'de çocuklar yararına satılan ürünler için çekilen bu fotoğraflarda Acne JR oyuncaklar  kalbimi çeldi. Özellikle de "Kranium" ahşap kafatası.


Mixed prints on the bed and a beautiful illustration by Emma Löfström on the wall.

Yatakta karışık desenler, duvarda Emma Löfström'e ait ilüstrasyon.


Turned wood bottle shaped candle holders by Bunker Hill.

Ahşap tornalama, şişe biçimli mumluklar Bunker Hill. 


"Find a beautiful place and get lost" print is one of the few things that isn't available at the shop. Almost everything else, you can buy. For example the owls are by Pia Simensen.

"Find a beautiful place and get lost" / "Güzel bir yer bul ve kaybol" baskısı mağazada göremediğim yegane şey. O yüzden o kime ait bilmiyorum. Mesela baykuşlar Pia Simensen.Styled by Lotta Agaton, photographed by Petra Bindel for Radda Barnen. Found via From Scandinavia With Love.

14 comments:

Meyvelitepe said...

Bütün "print"ler kalbimi çaldı, posttaki her şey birbirinden güzelmiş:)

Hila said...

I love the black and white aesthetic - very nice!

balevim said...

I love you

Müge Hestbaek said...

Alisçim,
Acayip off the topic olacak, özür dilerim ama sana bir şey sormak istiyorum. Hani bir ara annenin rhubarb ektiğinden ve beklemede olduğunuzdan söz etmiştin. Ne oldu o rhubarblara? Yaşadılar mı?

alis said...

Hila- How nice to see you here! Huge fan of your blog!

balevim - That's so sweet, thank you :)

alis said...

Müge - Anneme sordum hala yaşıyorlarmış en son ama bu sene aşırı soğuk oldu ve çok kar yağdı diye bahçede hasar olabilir, henüz çok çamur olduğu için oraya kadar inip bakamamışlar. Ama en son kardan önce iyilermiş. Fakat henüz olmamışlar, kök yapmaları gerekiyormuş. Olursa şayet Haziran'dan önce olmaz dedi annem ama o da kesin bir tarih değil. Biz de daha tadına bakamadık rhubarb'ın. Senin çok istediğin aklımdaydı zaten :) Galiba benim blueberry özleminden çektiğimi sen rhubarb'dan çekiyorsun, internetten ağız sulandıran resimlerine bakıyor ama bulamıyorsun, zordur, bilirim :)

Müge Hestbaek said...

:) aklındaydı demek... çok duygulandım. :) Canım Alisçim. Bu ara iyice delirdim. Aynen dediğin gibi sürekli rhubarblı tatlı tariflerine bakıyorum. Yalnız o kar sizin rhubarbları bozduysa kendisiyle ilgili söylediğim tüm güzel sözleri geri alıcam. :)
-Blueberry'nin en azından reçeli bulunabilir belki. O da bir şeydir.-

Dorothee said...

love the dog pictures :)

sohbet said...

paylaşım için tşk:))

sohbet odaları said...

very nice...

çet yap said...

süper paylaşım:))

sohbet siteleri said...

very nice :)

Süm said...

Taşınacağımız şu günlerde blogunuzu bulmam çok hoş oldu benim için, çok zevkli paylaşımlar.. Sevgiler:)

Unknown said...

paylaşım için teşekkürler kurumsal web site