Sunday, May 25, 2008

Tales From A Land Far, Far Away

Uzak Diyarlardan Öyküler
bosluk

bosluk
"I'm interested of visual story telling, and I try to achieve to create some sort of illusion of a on going story for the viewer. I was growing up in Finland where you are surrounded by wilderness. And thats where my imagination comes from - The forests and animals." says Klaus Haapaniemi. He is the designer of these gorgeous series for Iittala, and they are called "Taika", which apparently means "magic" in Finnish.
bosluk
"Görsel hikayeler anlatmak ilgimi çekiyor ve izleyen için süregelen bir öykü ilüzyonu yaratmaya çalışıyorum. Finlandiya'da büyüdüm, ki orada vahşi doğa ile çevrilisinizdir. Hayal gücüm oradan geliyor - ormanlardan ve havyanlardan." diyor Klaus Haapaniemi. Efsanevi İskandinav seramik/poselen markası Iittala için "Taika" isimli bu seriyi yaratmış Klaus. Bu arada, Fince "taika", "sihir" anlamına geliyormuş.
bosluk

bosluk
Everyone who knows me I have an undying love for all things that belong to a fantasy world, and all things related to animals. So these magical series of dinnerwares are just my cup of tea.

Beni tanıyanlar fantezi dünyasına ait olgulara ve hayvanlara karşı ölümsüz bir aşk beslediğimi bilir. O yüzden bu büyülü tabak-çanaklar tam da benim dişimin kovuğuna göre.

bosluk

bosluk

bosluk
The London-based Finnish designer's works are often influenced by folklore. He often uses surreal animals and elements in his prints. You can read a full interview with him here, and buy the Taika dinnerware here.

Londra'da yaşayan Fin tasarımcının işleri sıklıkla halk masallarından izler taşıyor. Desenlerinde sürreal öğeler ve hayvanlar kullanıyor. Onunla yapılmış güzel bir röportaj burada (ingilizce-japonca), Taika serisinin satıldığı yerlerden biri ise burası. Türkiye'de şu an Iittala ürünleri satan bir yer olup olmadığını bilmiyorum, bileniniz varsa paylaşmaktan çekinmesin.

2 comments:

Anonymous said...

Nefret ediyorum bundan:)Neden Türkiyeye satış olmuyor bu sitelerden

Furniture Rumah Terbaru said...

Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi