Saturday, October 15, 2011

Succulent Table

Sukulentli Sehpa


Succulents are beautiful, nay, they're adorable with their plump little limbs and the freshest shades of green. They're puppies of the plant world. They are known to be very difficult to be killed by incapable hands, unfortunately I have somehow managed to kill two. You can see how this succulent table is made at Far Out Flora.

Sukulentleri çok sevimli buluyor ve bakmaya doyamıyorum; tombik uzuvları ve tazecik yeşil renkleri ile bana bitki aleminin yavru köpekleri gibi geliyorlar. En beceriksiz ellerde bile kolay kolay ölmemeleriyle meşhurlar ancak ben maalesef şimdiye kadar iki tane öldürmeyi başardım. Bu sukulentli sehpanın nasıl yapıldığını Far Out Flora'da görebilirsiniz.

9 comments:

ZEPETIT said...

I´m going to see how this table is made.

Zepequeña.

pelinpembesi said...

sukulente ben de bayılırım ve ben de yetiştiriyorum. ama bu masa, nasıl da güzel :)

Matti said...

Awe, so sweet that you posted about our first succulent table that we made. It really was rolling around in my head for awhile, then finally one day when there were few weeds to pull in the garden...I busted this first table out in an afternoon. It's made from some scraps of wood laying around, and some succulent cuttings from the garden. We do have a ton of succulents...they love our climate here in San Francisco. We're about a block from the ocean and the temp never gets much hotter than 80 or lower than 40. Perfect for them. Matti

Dehşete düşür. O bir süre benim etrafında başımın içinde gerçekten tekerleniyordu sonra sonunda bir tane bahçede pull az bahçıvanlık oldu gün...Ben bir öğleden sonrada bu ilk masayı içeri tıktım. Odun koyuyor kırıntıları etrafında bazılarından yaptı ve bazı sulu bahçeden cutting. Bir ton var...Onlar San Francisco burada bizim iklimimizi sever.

Berceste said...

Muhtesem olmus bu Alis! Ama uzerine oturanlarin succulent lere zarar vermesinden korkarim :( Hos orjinalinde biraz daha sehpaya benzer gorunum var ama masa dersek, zarar vermesinler olur mu? :)
Bir de Evren yazmisti biraralar, kaktusgillerden ama tasa benzer bir tane var, adini bilemedim, ona da bayiliyorum ben!

alis said...

Matti - How sweet of you to leave a comment and translate it to Turkish :) Thank you! Your garden is amazing, I doubt it's only the climate they love; it must be your green thumb and loving care!

alis said...

Zepequeña - Check out the Far Out Flora blog for a complete feast for the eyes :)

Buket - Sukulent sevilmez mi, ben de yetiştirebilsem keşke. Sanırım evin içinde olmayı sevmiyorlar.

alis said...

Berceste - Masa olsa da nasıl zarar verileceğini gözümde canlandıramadım ama haklısın sehpa demek daha doğru, başlığı değiştirdim. :) Bahsettiğin taşa benzeyen şey şu olabilir mi? Değilse ne olduğunu merak ettim.

http://www.palmiyemerkezi.com/2005yili/aralik2005/Buyuk/Lithops-9.jpg

Google'a sukulent toynak yazdım bu çıktı :)

alis said...

Berceste - Bu arada postta link verdiğim blogun ana sayfasına bir bak, bir sukulent bahçeleri var ki gözlerim yuvalarından fırladı, olağanüstü.

Berceste said...

Ta kendisi :) Toynak demek aklima gelmemisti :) Tasa benziyor diyordum sadece...