Wednesday, February 29, 2012

Leap Year Bundle

Artık Yıl Bohçası


Happy leap year! Could not miss having this rare day show up on my blog archives. February 29th is more special than any annual occasion! I can't believe in all these centuries nobody has deemed it a holiday.

The cross stitched cushion above is supposed to be from Poppel, but I couldn't locate it despite browsing all their stock. I'm posting it anyway because the color scheme gives me joy, and I love the portrait.

Artık yılınız kutlu olsun! Böyle nadir gelen bir günün blog arşivlerinde görünmemesi fikrine katlanamazdım. Şubat 29 yılda bir kez gelen diğer günlerden daha özel, bunca yüzyıl boyunca kimsenin bugünü bir bayram ilan etmemiş olmasına şaşıyorum.

Bu kanaviçe kırlentin Poppel'den olması gerekiyor ama arayıp taramama rağmen yerini tespit edemedim. Portrenin, renklerin güzelliği içime neşe doldurduğu için siz de görün istedim.


Indoors lemon tree? Enormous windows that allow the mild winter daylight in? Just looking at this photo is very relaxing, imagine actually being there.

İç mekanda bir limon ağacı? Kış mevsiminin yumuşak günışığını içeri dolduran devasa pencereler? Buraya fotoğraftan bakmak bile rahatlatıcı, bir de gerçekten orada olduğunuzu hayal edin.


Inky swallows on the white porcelain remind me of tattoos. The gold trim makes these cups look even more delicate. 

Beyaz porselenin üzerindeki mürekkep rengi kırlangıçlar bana dövmeleri çağrıştırıyor. Altın rengi kenarları fincanlara daha zarif ve narin bir hava vermiş.


This layout looks a lot like my own bedroom. Black roman shades (or at least black-out shades) are a must if you are nocturnal like me and can't stand the morning sunlight piercing your eyes in the sweetest part of your sleep. The black painting above the bed seems gorgeous, and so is the wall lamp.

Bu odanın yerleşimi kendi yatak odamı andırıyor. Benim gibi gece kuşu iseniz sabah uykunuzun en tatlı anında pencereden süzülen ışığın göz kapaklarınızı delip geçmesine karşı siyah veya en azından karartmalı (black-out) bir stor perde şart. Yatağın üzerine asılmış siyah ağırlıklı resim çok güzel duruyor, duvar lambası da öyle.
This is a painting by Toronto-based artist Carly Waito, called "Pyrite 2". I often pop in to her website to gaze at the beauty and detail of her work.

Üstteki, Toronto'lu ressam Carly Waito'ya ait "Pyrite 2" adlı resim. Bu sanatçının sitesine arada bir uğrayarak eserlerinin güzelliğini seyretmeyi çok seviyorum, yarı-değerli taşları muhteşem bir detay ve ışık ile resmediyor. 

Photos: 1 Poppel (?), 2 Lotta Agaton via Agent Bauer, 3 Maggie & Sparrow, 4 photographed by Trine Thorsen - styled by Maria Overbye, 5 painting by Carly Waito

1 comment:

cafenoHut said...

Fincanlar çok hoşuma gitti, onlarla çay içmek ne keyiftir ama...