Monday, March 24, 2008

Fruits of Singledom

Bekarlığın Meyveleri
bosluk


Image, Domino. Poster radiating adorableness, village.
Resim, Domino. Sevimlilik abidesi poster, village.

bosluk
bosluk
"You won't be single forever, enjoy it while you can". You all know those articles in women's magazines going on about the benefits of being single. I usually read that stuff for the pure joy of rolling my eyes and being thankful for having my boyfriend. But a while ago I stumbled upon one that actually made sense to me, not the whole thing but this: it said that we should get the femininely decorating desire out of our system before we started living with a man. It makes total sense as when I go to Ikea with my boyfriend and the only things we both like are cutting boards..!
bosluk
So, all these got me thinking of how I can satisfy my needs of frou-frou without making my apartment look like Bridget's room in the Playboy Mansion. Thankfully, Flickr is blessed with women of superior decorating skills, so here are some picks.
bosluk
"Sonsuza kadar bekar kalmayacaksınız, fırsatınız varken tadını çıkarın". Kadın dergilerinde bekarlığın avantajlarını anlatıp duran yazıları bilirsiniz. Genelde bunları yazıların saçmalığıyla kendimi eğlendirmek ve sevgilim var diye Allah'a şükretmek için okurum.Ama bir süre önce okuduğum böyle bir yazı aklımda yer etti, hepsi değil ama şu kısmı: bir erkekle birlikte yaşamaya başlamadan önce evimizi feminen tarzda dekore etmeye doymalıymışız. Doğru! Erkek arkadaşımla didişip durmadan Ikea'da bile gezemiyorum, ortak beğendiğimiz tek şey kesme tahtaları..!
bosluk
Sonuçta bunlar beni evimi Barbie evine benzetmeden süs arzumu nasıl tatmin derim diye düşünmeye itti. Neyse ki fazla düşünmem gerekmedi çünkü Flickr'da bunu başarmış insanların harika evlerine rastladım. İşte beğendiklerimden bazıları.
bosluk


bosluk

Room from So Sylvie's photostream. The blue dresser, the sofa and the throw are adorable on their own, but everything together makes this room so stylishly feminine. If you think this is the peak of So Syvie's decorating talents, you are wrong. She has a shop, "Blossom Home", and from what I can see this woman knows chic details.
bosluk
So Sylvie'nin fotoğraf serisinden bir oda. Mavi şifonyeri kendisi boyamış. Bu şifonyer Marie Antoinette stili kanepe ve o şeker patchwork örtü ile birleşince de böyle harika bir tarz ortaya çıkmış. Ama So Sylvie'nin dekorasyon yetenekleri bu oda ile sınırlı değil, California'da vintage ev eşyaları sattığı bir dükkanı varmış.
bosluk

bosluk
Oh how happy am I to see this room. And it's not just because of the beyond-cute combination of the Amy Ruppel painting- Anthropologie armchair- heart cushion. It's because I got to discover Nicole Balch's blog, Making It Lovely. I can't wait til I finish this post and start digging deeper into her blog (apparently I've been living under a rock since I didn't know about it before). She has the most lovely home I've seen in a while! Click for her Flickr photostream.
bosluk
Amy Ruppel eseri tablo
, Anthropologie marka koltuk ve kalpli yastık bir arada. Bu tatlı mı tatlı köşe Nicole Balch'ın evine ait. Bu kadının evi gözlerimi yerinden fırlatacak kadar sevimli ve feminen detaylarla dolu. Evini dekore etme sürecini muhteşem resimlerle Making It Lovely adlı blog'unda anlatıyor. Ayrıca evinin çeşitli fotoğraflarına bakmak isterseniz buraya tıklayın.
bosluk
bosluk

bosluk
Nothing beats a woman's touch. Great solution for the annoying cables. So it is possible to feminize (is that a word?) a work space after all. I hail you, suziebeezie.
bosluk
İşte bir kadının dokunuşunun yarattığı fark. Can sıkıcı kabloları üstünde neyin kablosu olduğu yazan minik mavi kovalara koyarak ne de şirin bir çözüm bulmuş. Tel raf ve duvarda asılı şeyler de çok hoş. Çalışma alanını da kadınsılaştırmak mümkünmüş demekki. Bu köşeyi yaratan suziebeeine'nin fotoğraf serisi için tıklayın.
bosluk

bosluk
This time it's the living room of suziebeezie, she does blue very well. The lesson we learn from her? Florals + blue = success. The reverse trimmings of the sofa and the armchair are a cute touch. Check out the rest of suziebeezie's photostream, it's good.
bosluk
Suziebeezie'nin oturma odası. Mavileri çok güzel kullanıyor bu kadın! Ondan öğreneceğimiz ders? Çiçek desenleri + maviler = başarı. Koltuk ve kanepenin birbirinin zıttı mavi / krem biyeleri çok hoş bir detay.
bosluk

bosluk
The table and chairs look like a giant cupcake! What more girliness can a girl ask for? This is the balcony of MissKittyKat. I'm really craving hot pink and white combos right now.
bosluk
Bu masa ve sandalyeler üstü kirazlı minik kremalı bir keki andırıyor! Bir kız daha ne isteyebilir? Burası MissKittyKat'in balkonu. Bu canlı pembe ve beyaz kombinasyonunu çekti canım.
bosluk


bosluk
I can't take my eyes off these gorgeous colors. I love how she used a picture of the ultra-femme Marilyn Monroe. J'adore! This delicious photo is of course also from MissKittyKat's photostream.
bosluk
Gözlerimi bu muhteşem renklerden alamıyorum. Capcanlı mavi ekmek kutusu ve o güzelim pembe kase ne kadar da harika duruyor. Bu resimden feyz alarak bu iki rengi bir araya getirme kararı aldım! Bu arada arkada ultra-kadınsı Marilyn Monroe'nun resmi de yerine çok yakışmanın yanısıra işlediğim konuya parmak bastı. Şuh bir gülümseme kadınsı dekorasyon temamız için olmazsa olmaz. Resim, yine MissKittyKat'in evinden.
bosluk
bosluk

bosluk
Yay, I own pink cutlery too! Now all I need is a pink cutlery-drawer organizer to get high with pink overdose. I highly suggest you get all the pink you can while you are living on your own, men never seem to get the appeal of it. Photo from -yeah you guessed it- MissKittyKat.
bosluk
Yaşasın, benim de pembe çatal-bıçak takımım var! Şimdi tek ihtiyacım pembe çekmece içi, böylece aşırı doz pembelerle sarhoş olabilirim. Erkeksiz yaşamınızda baygınlık geçirene kadar pembe kullanmanızı öneririm, erkekler bu mutlu renge olan düşmanlıklarını yenemediler, istemiyorlar evlerinde. Resim -tahmin edeceğiniz üzere- MissKittyKat.
bosluk

bosluk
What feminine house would be complete without Bambi? Take a last look at your innocent little figurines and cute toys before your man switches them with nasty/revolting McFarlane ones. Photo, MissKittyKat.
boslu
Bambi olmadan feminen ev olur mu hiç? Masum biblolarınız ve sevimli ıvır zıvırlarınızla son kez bakışın, erkeğiniz onları çirkin/iğrenç McFarlane oyuncakları ile değiştirmeden önce. Resim, MissKittyKat.
bosluk

bosluk
I would honestly prefer a chicken which lays eggs like this instead one that lays golden eggs. I have always loved hen shaped eggcups (even more than Alessi Cico eggcups), and in fact own some - no man can make me give them up. Photo, a corner of penwren's home.
bosluk
Altın yumurtlayan tavuktansa böyle süslü yumurtalar yumurtlayan bir tavuğu tercih ederdim... Tavuk şeklindeki yumurtalıklara hep zaafım olmuştur (Alessi yumurtalıklardan bile çok severim onları), hatta birkaç tane var bende - hiç bir erkek beni şirin seramik tavuklarımdan ayıramaz. Resim, penwren'in evinden bir köşe.
bosluk

bosluk
Vintage tins to store girly stuff, like crafting supplies, ribbons etc. I just love these ones in treasureup's photostream.
bosluk
Vintage teneke kutular kadınsı ıvır zıvırlarımızı saklamak için birebir; mesela el işi gereçleri, kurdelalar, vs. Treasureup'ın fotoğraf serisindeki bu kutulara bayıldım.
bosluk

Second, third, sixth pictures found via Domino. And they found them in the Domino Flickr group.


3 comments:

blah said...

Alis ! this is really a gorgeous post - the pics are lovely and its good to have you back:-)

Anonymous said...

I love your thought process behind this post, great picks!

Furniture Rumah Terbaru said...

Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi
Jati Pribumi