Saturday, December 1, 2007

Interior Photography: John Gruen

John Gruen, Country Home, Better Homes and Gardens, Martha Stewart Living gibi dergilere çekimler yapmış, kapaklarında yer almış bir fotoğrafçı. Bu fotoğraflarda en çok hoşuma giden renk uyumu; herhangi bir rengin baskın çıkmadan bütün renklerin bütünlük içinde oluşu.Böyle harika bir tavana sahip bir evde yaşamak hayallerim arasında! Hardal renginin kanepenin mavili desenleriyle uyumuna dikkat. Fondaki kırık beyaz da bu kombinasyonu yumuşatmış.


I love the high ceiling, and the mustard chairs with the blue patterned sofa.


Dolabın fonunun açık mavi oluşu ortamın çehresini tamamen değiştirmiş.


The light blue background of the cabinet took this decor from being crowded to cute.Çikolata etkisi: krem, açık kahve ve koyu kahvenin kaçınılmaz sonucu.
The colors in this picture are just deliciously chocolate-y...
Bu fotoğraftaki favorim: tepedeki köpek resmi! Çoook tatlı! Bir de büyüteçle bakmanız gerekebilir ama yukarıdan ikinci raftaki mavi kareli minik seramik sütlük ile aynı raftaki minik mavi kase. Aslında o kasenin pembesinden annemde var :)

Favorite object in this picture: the lovely smiling dog picture at the top. And also the blue plaid little jug and light blue bowls on the second shelf from top. I have a thing for cute bowls, i think my mom passed it on to me...


Çaydanlık aşkına! Bu kadar güzel çaydanlıklarım olursa poşet çaya elveda demeye hazırım!
I would be boiling four teapots simultaneously if i had ones that are as cute as these.


Seramik sürahilerin klasik güzelliği...

The classic beauty of ceramic jugs...Çikolatalı sütte banyo yapmak böyle olsa gerek... Bu renk duvarlar şu an favori duvar rengim...

Bathing in chocolate milk!


No comments: